Kontaktujte nás
1000 znaků zbývá
Odesláním formuláře rovněž souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
Přidat soubory

Transplantace vlasů FUT

stripová metoda transplantace vlasů

Zkušenosti klientů

Jak funguje transplantace vlasů?

Principem transplantace vlasů je přenesení vlasových folikulů z oblasti zadní části hlavy do míst, kde chybí. Jde tedy o "autotransplantaci". Proč někde vlasy rostou a někde se tvoří pleš? Vypadávání vlasových folikulů je způsobeno přeměnou testosteronu na dihydrotestosteron. Tato přeměna se děje kvůli přítomnosti speciálního enzymu (5-alfa reduktáza). Takto přeměněný testosteron zapříčiňuje odumírání vlasových folikulů, padání vlasů a tvorbu pleše.

Vlasy z oblasti týla a spánků tento enzym neobsahují, proto zde vlasy obvykle nevypadávají. Přeneseme-li tyto vlasy na postižená místa, kde vlasy chybí, rostou tyto vlasy nadále bez jakýchkoliv problémů a již nevypadnou.

Transplantace vlasů v INTER CLINIC

Při transplantaci vlasů je důležité, aby přenesený vlas plnohodnotně rostl. Proto jsou zde klíčové dva momenty:

Odběr vlasových folikulů: odběr vlasových folikulů musí proběhnout maximálně šetrně, aby nedošlo k jejich poškození. Poškozený folikul neprodukuje zdravý vlas, případně zcela zaniká. Vlasové folikuly lze odebrat ručně, anebo roboticky: robotické odebírání vlasů je rychlejší, není však přesnější než lidské oko. V INTER CLINIC používáme výhradně ruční odběr vlasových folikulů.
Podle toho, jakým způsobem dochází k odběru vlasových folikulů rozlišujeme metody transplantace vlasů: metoda FUT a metoda FUE.

Sázení vlasových folikulů: umisťování vlasových štěpů do připravených dírek na holých místech musí být prováděn rovněž šetrně. Vlasový chirurg musí zvolit adekvátní hustotu transplantovaných vlasů a musí umět odhadnout směr jejich budoucího růstu tak, aby výsledek působil přirozeně. Vlasové folikuly se všude na světě sázejí ručně. Něco jako "robotická implantace" neexistuje a velmi pravděpodobně by ani nebylo dosaženo skutečně přirozeně vypadajícího výsledku.

Metoda transplantace s doživotní zárukou

Vlasová klinika INTER CLINIC používá obě metody odběru vlasových folikulů, tedy metodu FUT (též "metoda stripu") i metodu FUE. Metoda stripu(=proužku) je metoda, kdy se na zadní části hlavy odebere proužek vlasů i s folikuly, které se následně pod mikroskopem opatrně rozdělí na tzv. mikroštěpy.  Tím je zaručeno, že se vlasové folikuly odběrem nepoškodí. Na tuto - maximálně šetrnou metodu - poskytujeme doživotní záruku

Metoda FUE je metoda odběru jednotlivých mikroštěpů přímo z hlavy klienta. Tuto metodu upřednosťnují ti, kdo chtějí nosit vlasy kratší délky než 5 mm, protože zde nevzniká tenká odběrová jizva. 

Zeptejte se nás

Bezplatná konzultace s vlasovým specialistou

Metoda FUT

Metoda FUT

Metoda transplantace vlasů FUT je nejrozšířenější metodou napříč světovými klinikami.
  • šetrné vůči vlasovým štěpům
  • přenesení až 1500 mikroštěpů (tedy cca 4000 vlasů)
  • doživotní záruka na transplantované vlasy

Více o metodě FUT

 

Metoda FUE

Metoda FUE

Metoda transplantace vlasů FUE je populární zejména v Turecku, a to kvůli menší invazivitě. 
  • méně šetrné vůči vlasovým štěpům
  • větší pracnost, zákrok trvá déle
  • nevzniká horizontální jizva v zadní části hlavy

Více o metodě FUE

Zkušenosti klientů

Napište nám

Zeptejte se nás...

Klinika plastické a vlasové chirurgie INTER CLINIC Praha - Radotín je jednou z nejstarších privátních klinik v Česku. Své služby poskytuje od roku 1993.

  • Na Výšince 3, Praha 5 - Radotín
  • 732 300 900
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Položit otázku
1000 znaků zbývá
Odesláním formuláře rovněž souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
Přidat soubory
Položit otázku
1000 znaků zbývá
Přidat soubory