Kontaktujte nás
1000 znaků zbývá
Odesláním formuláře rovněž souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
Přidat soubory

Transplantace vlasů FUE

Říkají o nás

Transplantace vlasů FUE

Metoda FUE, „Follicular Unit Extraction" se vyvinula z metody FUT, vznikla tedy později. Nelze ale v žádném případě říci, že jde o metodu "modernější" a lepší.

Z odběrové oblasti v týlním vlasovém věnci, který se celý před zákrokem vyholí, se vyberou z různých míst speciálním nástrojem jednotlivé štěpy – folikulární jednotky o velikosti zhruba 1 mm. Tímto způsobem jsou takto odebrané vlasové folikuly transplantovány přímo do příjmové oblasti.

Jaké má výhody metoda transplantace vlasů FUE?

Metoda FUE vznikla jako reakce na neochotu mnoha mužů podstoupit "invazivní" výkon, při kterém vzniká jizva (byť zakrytá vlasy a časem třeba nerozpoznatelná). Typicky se to týká jižních či jihovýchodních národů, kde je nátura mužů jiná než nátura "seveřanů". Jedinou výhodou metody FUE je tedy to, na v zadní části hlavy nevzniká jizva. 

Nevýhody transplantace vlasů metodou FUE

Hlavní nevýhodou metody FUE je, že odběrová fáze nezohledňuje přesným způsobem přirozený shluk vlasových folikulárních jednotek. Odběr "přímo z hlavy" zvyšuje riziko poškození vlasového folikulu a tedy jeho následné "neprospívání" v místě implantace. Jednoduše řečeno: hrozí, že se takto přenesené vlasové folikuly neuchytí. I z tohoto důvodu žádná z klinik neposkytuje na tuto metodu transplantace záruku.

Další nevýhodou je obrovská časová náročnost, tudíž tuto metodu nelze doporučit u větších ploch. Nevýhody tedy můžeme shrnout takto:
  • riziko poškození vlasových folikulů bez ohledu na způsob odběru (ručně, robot)
  • vyšší časová náročnost
  • žádná záruka
  • nutnost vyholit celou odběrovou plochu, tedy "půl hlavy"

Transplantace vlasů metodou FUE, nebo FUT?

Naše klinika nabízí obě metody transplantace. Při výběru vhodné metody vždy přihlížíme nejen k preferencím klienta, ale i k například k tomu, jak velkou plochu je třeba řešit, jak dobře se klient hojí atd. 

Někteří klienti metodu FUE upřednostňují hlavně proto, že chtějí nosit kratičké vlasy (méně jak 5 mm) a mají obavu, že by po metodě FUT mohla být viditelná jizva. Metodu FUE pak někteří klienti zavrhují proto, že nechtějí kompletně vyholit odběrovou část hlavy. 

Cena transplantace vlasů FUE

  • 1 mikroštěp (1 vlas) - 65 Kč
  • paušální poplatek - 6 000 Kč

Zeptejte se nás

Bezplatná konzultace s vlasovým specialistou

Příběh Roberta

Robert je třicátník. Rozhodně to není žádný metrosexuál, který by úzkostlivě dbal na každý detail svého těla. Fakt, že mu ustupuje čelní vlasová linie ho nijak extra netrápil. Ale poté, co shlédnul video z transplantace vlasů v INTER CLINIC, rozhodl se transplantaci vlasů metodou FUE podstoupit. 
Transplantace to byla poměrně rozsáhlá, bylo potřeba bezmála 4 000 vlasových FUE mikroštěpů, tedy vlastně 4 000 vlasů.
Už za pět měsíců měl Robert tam, co dříve byla pleš, pěkně rašící porost. Po roce má Robert opravdu hezkou vlasovou kštici, o kterou se mu starají specialisté v barber shopech. 

Robert po transplantaci vlasů metodou FUE

Robertovy vlasy v čase

Zadní, odběrová část hlavy se hojí velice rychle. Místo, kam jsme transplantovali vlasy, se hojí pomaleji, neboť se zde tvoří stroupky, které postupně odpadávají. "Nové vlasy" vyrostou v průměru po 5 - 7 měsících, přičemž definitivní stav nastává zhruba po 10 - 12 měsících.

Napište nám

Zeptejte se nás...

Klinika plastické a vlasové chirurgie INTER CLINIC Praha - Radotín je jednou z nejstarších privátních klinik v Česku. Své služby poskytuje od roku 1993.

  • Na Výšince 3, Praha 5 - Radotín
  • 732 300 900
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Položit otázku
1000 znaků zbývá
Odesláním formuláře rovněž souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
Přidat soubory
Položit otázku
1000 znaků zbývá
Přidat soubory