Robotická transplantace vlasů

Image

Robotická transplantace vlasů

Robotická transplantace vlasů se na trhu estetické medicíny objevila v roce 2011. Automatizace, která již dávno vstoupila do všech průmyslových odvětví, zasáhla i pole medicínské. A není divu, že vše začalo v USA.
V USA, kde je cena práce lékaře mnohonásobně vyšší než např. v České republice, je robotizace řešením, jak uspořit lékařův drahý čas - přínáší tedy velké výhody klinice.

Princip robotické transplantace vlasů

Celý název "robotická transplantace vlasů" je velmi zavádějící. Princip robota totiž tkví v tom, že robot provede pouze selekci (výběr) a extrakci (vytáhnutí) vlasového štěpu. To je vše. Jde o první etapu zákroku, která je časově velmi náročná. Následnou implantaci vlasových štěpů musí provést lidská ruka. Správný termín by tedy měl být "robotická extrakce vlasových folikulů". 

Bylo by však mylné se domnívat, že robot extrahuje vlasy lépe než zkušený lékař. Pracuje podle svého algoritmu a neřeší individuální charakteristiku každého jedince. Je to prakticky stejné, jako když se šijí boty: můžete mít boty z továrny, anebo boty šité přímo na míru. Které Vám budou sedět lépe?

I naše klinika byla oslovena prodejci robotů, což je logické: jsme největší, nejstarší a nejzkušenější vlasová klinika ve střední Evropě. Naši specialisté dlouho hodnotili přínosy a nevýhody robotické transplantace vlasů. 

Nevýhody robotické transplantace vlasů

  robot neumí pracovat se světlými a šedivými vlasy, protože je "nevidí" dost dobře, kudrnaté a vlnité vlasy také nejsou vhodné,
  robot používá méně jemné punche (operační nástroje), čímž může vytvářet větší jizvy (tzv. řešeto) a ničit okolní vlasové folikuly,
  robot používá při extrakci štěpů dvoufázový systém, kdy ve druhé fázi proniká kruhový punch (operační nástroj) hluboko do kůže a vytváří v místě odběru štěpu nežádoucí hlubokou "brázdu". Američtí dermatologové, kteří mají s robotickými transplantacemi nejdelší zkušenosti, upozorňují na častou tvorbu cyst v těchto místech,
  robot pracuje "univerzálně", nepřizpůsobuje se každému klientovi zvlášť,   zákrok je s ohledem na pořizovací cenu robota pro českého klienta dražší.

Výhody robotické transplantace vlasů

  díky rychlejší extrakci vlasových folikulů šetří klinice drahý čas personálu (platí pro USA, nikoliv pro Českou republiku, kde práce lékařů není tak nákladná), 
   robota mohou obsluhovat i méně zkušení či méně zruční lékaři, případně staří lékaři, které bolí ruce.

Robotická transplantace vlasů v INTER CLINIC?

Po důkladném zvážení jsme se rozhodli takto:

Žádný robot nedokáže zohlednit individuální charakteristiku vlasového porostu. Ruka zkušeného operatéra je v každém případě šikovnější než naprogramovaný robot. Cílem našeho týmu není usnadnit si práci a za to inkasovat peníze klientů. Naším cílem je spokojenost každého klienta a co nejlepší možný výsledek v každém případě.

Napište nám

Zeptejte se nás, jak Vám můžeme pomoci.
Za zeptání u nás nic nedáte :)
Zeptejte se nás

Zeptejte se nás na svůj
vlasový problém

Je to nejrychlejší cesta k Vaší spokojenosti s vlasy.