Říkají o nás

Transplantace vlasů v INTER CLINIC předčila má očekávání. Už je to 5 let a jsem stále velmi spokojen.

They have got my project on time with competition well-organized and very experienced team of professional engineers.
Robotická transplantace vlasů
Robotická transplantace vlasů se na trhu estetické medicíny objevila v roce 2011. Automatizace, která již dávno vstoupila do všech průmyslových odvětví, zasáhla i pole medicínské. A není divu, že vše začalo v USA.
V USA, kde je cena práce lékaře mnohonásobně vyšší než např. v České republice, je robotizace řešením, jak uspořit lékařův drahý čas - přínáší tedy velké výhody klinice.
Princip robotické transplantace vlasů
Celý název "robotická transplantace vlasů" je velmi zavádějící. Princip robota totiž tkví v tom, že robot provede pouze selekci (výběr) a extrakci (vytáhnutí) vlasového štěpu. To je vše. Jde o první etapu zákroku, která je časově velmi náročná. Následnou implantaci vlasových štěpů musí provést lidská ruka. Správný termín by tedy měl být "robotická extrakce vlasových folikulů".
Bylo by však mylné se domnívat, že robot extrahuje vlasy lépe než zkušený lékař. Pracuje podle svého algoritmu a neřeší individuální charakteristiku každého jedince. Je to prakticky stejné, jako když se šijí boty: můžete mít boty z továrny, anebo boty šité přímo na míru. Které Vám budou sedět lépe?
I naše klinika byla oslovena prodejci robotů, což je logické: jsme největší, nejstarší a nejzkušenější vlasová klinika ve střední Evropě. Naši specialisté dlouho hodnotili přínosy a nevýhody robotické transplantace vlasů.
Nevýhody robotické transplantace vlasů
- robot neumí pracovat se světlými a šedivými vlasy, protože je "nevidí" dost dobře, kudrnaté a vlnité vlasy také nejsou vhodné,
- robot používá méně jemné punche (operační nástroje), čímž může vytvářet větší jizvy (tzv. řešeto) a ničit okolní vlasové folikuly,
- robot používá při extrakci štěpů dvoufázový systém, kdy ve druhé fázi proniká kruhový punch (operační nástroj) hluboko do kůže a vytváří v místě odběru štěpu nežádoucí hlubokou "brázdu". Američtí dermatologové, kteří mají s robotickými transplantacemi nejdelší zkušenosti, upozorňují na častou tvorbu cyst v těchto místech,
- robot pracuje "univerzálně", nepřizpůsobuje se každému klientovi zvlášť,
- zákrok je s ohledem na pořizovací cenu robota pro českého klienta dražší.
Výhody robotické transplantace vlasů
- díky rychlejší extrakci vlasových folikulů šetří klinice drahý čas personálu (platí pro USA, nikoliv pro Českou republiku, kde práce lékařů není tak nákladná),
- robota mohou obsluhovat i méně zkušení či méně zruční lékaři, případně staří lékaři, které bolí ruce.
Robotická transplantace vlasů v INTER CLINIC?
Po důkladném zvážení jsme se rozhodli takto:
Žádný robot nedokáže zohlednit individuální charakteristiku vlasového porostu. Ruka zkušeného operatéra je v každém případě šikovnější než naprogramovaný robot. Cílem našeho týmu není usnadnit si práci a za to inkasovat peníze klientů. Naším cílem je spokojenost každého klienta a co nejlepší možný výsledek v každém případě.

Jak to funguje?
- Jak to funguje?
- Proč vlasy vypadávají?
- Jaké existují metody?
⇒ Jak to funguje? Více...

Metoda FUT
- šetrné vůči vlasovým štěpům
- přenesení až 1500 mikroštěpů (tedy cca 4000 vlasů)
- doživotní záruka na transplantované vlasy
⇒ Více o metodě FUT

Metoda FUE
- méně šetrné vůči vlasovým štěpům
- větší pracnost, zákrok trvá déle
- nevzniká horizontální jizva v zadní části hlavy